top of page

Péče o Permanentní make-up

Perfektně odvedená práce tatérky, čistota a dodržená hygiena při zákroku je samozřejmostí, následnou péči o tetování a celkový výsledek je však ve vašich rukou. Pojďme se společně podívat na to, co je důležité dodržovat a jak o Permanentní make-up pečovat, ať je výsledek dokonalý. Mezi základní pravidla patří dodržování hygieny, min. 2 dny po zákroku nenamáčet, natírat ráno i večer hojivou mastí a nevystavovat slunci. Pokud je sluníčko nutné, natřete vždy vysokým UV faktorem a zakrývejte. Níže k jednotlivým partiím.

Sledujte nás

  • Instagram
Trvalé make-up obočí

Péče o obočí

Ihned po zákroku je obočí ošetřeno lékařskou vazelínou. Je dobré ještě cca 30 minut po zákroku obočí stírat odličovacím tampónkem jelikož se z kůže vytlačuje lymfa, z které se tvoří stroupek. Obočí nedřete silou, pouze jemně stírejte. Min. 2 dny po zákroku obočí nenamáčejte. Každé ráno a večer natřete Calciovou mastí nebo Bepanthen krémem - obě volně dostupné v lékárně. Toto dodržujte min. týden. Obočí se začne po 4 dnech "vylupovat", což je proces hojení. V žádném případě stroupky neodlupujte, vznikla by jizva a vytrhli byste i vtetovaný pigment. Pokud stroupek "trčí", stačí potřít hojícím krémem a on se postupně pustí sám. Nevystavujte slunci.

Péče o rty

Ihned po zákroku jsou rty ošetřeny lékařskou vazelínou a je přiložen chladící polštářek pro zmírnění otoku rtů. Rty jsou v den zákroku citlivé, je dobré veškeré nápoje požívat brčkem, aby nedošlo k poškození vtetované barvy. Také potraviny, ten den, je dobré vybírat neutrálně, tedy špenát, červená řepa a podobně barvící potraviny vynechat. Péče je stejná jako u obočí. Min. 2 dny nenamáčet a každé ráno a večer natřít Calciovou mastí nebo Bepanthen krémem. Také je vhodné krém nosit při sobě, natírání i během dne je příjemné a rty budou mít určitě radost :-) Hojení rtů je velice neobvyklé. Během prvního týdnu dojde k úplnému "vyloupání" a pocitu, že se barva "ztratila". Postupně, den za dnem se pigment vybarvuje a k úplnému "vykouknutí" výsledné barvy dojde až po měsíci. Proto se tetovaný pigment volí značně tmavší, jelikož se až o 2 až 3 tóny zesvětlí, záleží na původní barvě rtů. Nevystavujte slunci.

Permanet Lip Makeup
Trvalý make-up řas

Péče o oční linky

Oční linky jsou ihned po zákroku ošetřeny, stejně jako obočí a rty, lékařskou vazelínou. Platí vlastně stejné požadavky na péči. 2 dny nenamáčet a každé ráno a večer natřít Calciovou mastí nebo Bepanthen krémem. Linky se  velice lehce hojí. S řasenkou však počkejte min. 2 dny. Pokud chcete mít lepší pocit, nabarvěte si řasy před zákrokem a máte vyhráno :-) Při odličování řas nevolte alespoň měsíc olejový odličovač, zbytečně vyplavuje vtetovaný pigment. Postupujte velmi opatrně při otírání zbytků řasenky. Nevystavujte slunci.

Péče o vlasovou pokožku

Ihned po zákroku je pokožka hlavy - u mužů, ošetřena lékařskou vazelínou. Pokožka hlavy je pár dní citlivější, cca 3 dny. Umývání pokožky, vlasů minimálně 4 dny nedoporučujeme. Péče je stejná jako u ostatních tetovaných partií. Pokud je to možné, natřít minimálně každý večer Calciovou mastí nebo Bepanthen krémem. Záleží na individuálním pocitu každého. U žen, do běžného vlasového porostu se mast nenanáší. Během prvního týdnu dojde k úplnému vyhojení pokožky. Každá následná péče jako mytí vlasů, sušení fénem, používání stylingových přípravků vyžaduje větší ohleduplnost. Nevystavujte se slunci a prašnému prostředí.

tetovani_vlasu.jpg

Korekce

Korekce je opětovně provedená celková pigmentace dané oblasti. Je potřeba ve všech případech. Nejběžnější je do půl roku od zákroku, někdo chodí i později, záleží na každém z nás. Korekcí docílíme trvalejšího výsledku,  poupravíme co je potřeba, např. tvar, barva. U korekce platí stejná péče jako u prvotní pigmentace.

Kontraindikace

* Zdravotní potíže jakéhokoliv původu, zkrátka se necítíte dobře
* Akutní respirační virové infekce, oslabená imunita
* Větší lékařské zásahy a medikace (kortikosteroidy, antikoagulancia, retinoidy atd.) při radioterapii a chemoterapii. Procedura PMU může být proveden nejméně 2 týdny po dokončení léčby (nebo později, v závislosti na léku a stavu zákazníka, vždy je lepší konzultace s lékařem)
* Benigní novotvary kůže v oblasti zásahu – mikropigmentace mateřských znamének je zakázána, protože nesmí být traumatizována jehlou; verruca (bradavice) a papilomy – po provedení perm. make- upu se může změnit jejich velikost nebo zvýšit výsev, proto je nutné je předem odstranit.
* Autoimunitní onemocnění. Trvalý make-up může být proveden pouze při remisi onemocnění a za písemného souhlasu ošetřujícího lékaře
* Herpes (opar) představuje kontraindikaci proti jakémukoli typu trvalého make-upu. Permanentní make-up se může provést až po úplném vymizení projevů nemoci za 3-4 týdny. Před pigmentaci rtů doporučujeme kontaktovat pečujícího lékaře o předpis antivirového léku
 (např. Herpesin) a začít užívat den před pigmentací.
* Konjunktivitida (zánět spojivek) – v případě alergické konjunktivitidy může permanentní make-up stav očí zlepšit, protože se po tomto postupu eliminuje dráždění kosmetickými přípravky. Avšak v obou případech alergické i bakteriální konjunktivitidy může být permanentní make-up prováděn pouze v neaktivní fázi.

* Těhotenství, pouze po písemném souhlasu ošetřujícího lékaře
* Kojení (doporučuje se počkat 2 měsíce po kojení, kvůli hormonálním změnám v těle)
* Tendence ke keloidním jizvám (nadměrný růst tkáně jizvy a okolí)
* Epilepsie
* Imunodeficience, onkologičtí pacienti v léčbě (aplikace je možná nejdříve 6 měsíců po léčbě)
* Lymfedém
* Léky proti srážlivosti krve
* Onemocnění krevních a krvetvorných orgánů (leukémie apod.)
* Užívání antibiotik (zákrok možný po 14 dnech od konce léčby)
* Alergie (Je nutné artistce nahlásit jaké klientka má)
* Diabetes mellitus (cukrovka) závislý na inzulínu
* Velmi vysoký krevní tlak
* Kožní choroby, které se projevují zejména v oblasti čela a obočí (Atopický ekzém, dermatitida, lupénka, Rosacea/růžovka, Herpes
* Hepatitida A, B, C
* AIDS
* Pohlavní nemoci
* Požití návykových látek či alkoholu
* Léky na štítnou žlázu (je třeba konzultace)

* Systémová autoimunitní onemocnění (revmatismus a revmatoidní artritida, systémový lupus (erythematosus), vaskulitida, sklerodermie atd.)

bottom of page